Мезотерапія – ключовий запит пацієнта чи застаріла методика?

Процедура введення мезоін’єкційних препаратів у шкіру або мезотерапія – це популярна косметологічна маніпуляція, яка допомагає вирішувати естетичні проблеми та недоліки шкіри і волосся.

Як методику, яку спеціалісти використовують та розуміють, мезотерапію заснував Мішель Пістор у середині 20-го століття. Але спроби використовувати підшкірне введення препаратів відбувались досить довгий час. Відомі спеціалісти Ринг, а згодом й Бейє, використовували у своїй практиці внутрішньошкірне введення препаратів у середині 19 ст. А також, поява та розвиток у застосуванні анестезуючого засобу – прокаїну та його підшкірного введення, якими займались фахівці різних країн світу – Ейнхорн, Лемир, Лериш та інші.

Популярність методу мезотерапії обґрунтована її перевагами:

  • Проста у виконанні – підшкірні, внутрішньошкірні техніки введення або фракційна мезотерапія за допомогою дермапена;
  • Доступна у ціновому відношенні на відміну від біоревіталізації та інших методів ін’єкційної корекції;
  • Мінімальний термін реабілітації, що пояснюється короткотривалим знаходженням у тканинах шкіри;
  • Висока результативність – коли топічні засоби догляду не приносять бажаного результату;
  • Швидкість настання результату – вже з перших процедур помітні зміни якості шкіри.

Мезотерапія обличчя

Косметологічна процедура, яка вирішує не тільки проблеми вікових змін та зморшок шкіри, але й регулює процеси оновлення її поверхневих шарів, меланогенезу, ангіогенезу, регенерації та ділення клітин.

На питання: «Чи допоможе мезотерапія від зморшок?» Відповісти однозначно неможливо, потрібно враховувати природу їх утворення, глибину залягання та активний склад препарату. Тому, для отримання бажаного ефекту від процедури, потрібно звертатись до фахівця, який має медичну та спеціальну освіту, досвід роботи з ін’єкціними методами, зможе індивідуально під пацієнта підібрати препарат.

Якщо узагальнити наявні на ринку мезопрепарати для обличчя , можна виділити низку показань:

  • Прояви вікових змін на шкірі або фото- і хроностаріння – зморшки, дряблість, дисхромії та гіперкератоз;
  • Атонія шкіри - зниження показників еластичності та тонусу;
  • Меланози різної етіології – мелазма, хлоазма, посттравматична пігментація;
  • Розширені пори та надлишок жиру;
  • Сліди постакне;
  • Сухість та прояви чутливості шкіри.

Варто враховувати, наявність окремих коктейлів для вирішення питань недоліків у періорбітальній області – корекція «темних кіл» навколо очей або набряклості, як у зоні очей, так і усього обличчя та мезопрепаратів ліполітиків. Їх відносять до ліполітичних процедур але за своїм складом, характеристиками – це мезорозчини, що вирішують питання зайвих об’ємів на обличчі та тілі.

Процедура мезотерапії обличчя проходить у декілька етапів: обробка антисептичними розчинами, топічна анестезія, ін’єктування, повторна обробка та «закриття» процедури засобами, які регенерують та захищають шкіру.

Техніки ін’єктування

Для розуміння, як вводити мезопрепарати, необхідно оцінити їх реологічні властивості та склад. Це рідкі гомогенні форми – розчини, в деяких випадках суспензії та рідкі гелеві сироватки. Одже, розчини, легко дифундують у тканинах тому, техніка вколів – класична папула, напаж, мікровколи на глибину дерми або мікрогольчасте введення за допомогою мезорола та дермапену. Вводити глибоко у шкіру немає сенсу, вони все одно розподіляються та швидко деградують у тканинах.

А ось рідкі гелеві препарати, що містять невисоку концентрацію незшитої гілалуронової кислоти, досить повільно дифундують та здатні утримуватись тканинами протягом 24-48 годин. Точка їх застосування – дерма, тому раціональними техніками введення будуть – мікровколи, болюси, лінійні вектори і рідше – папули. Напаж або введення фракційно призводить до високої втрати препарату, низької ефективності процедури.

Мезотерапія гіалуроновою кислотою – це потужний інструмент ревіталізації шкіри але бюджетно та зі скороченою реабілітацією. Такі препарати на ринку рідше зустрічаються та мають високий попит у спеціалістів та їх пацієнтів.

Мезотерапія тіла

Зони, які підходять для процедури мезотерапії – декольте та шия, кисті рук, можливі шрами та стрії (після вагітності або схуднення), у випадку зайвих об’ємів – ліполіз у зонах живота, сідниць, внутрішньої поверхні рук та стегон, надколінна зона.

Так, мезорозчини використовують і у зоні тіла, достатній об’єм препарату у флаконі дозволяє працювати з більшою площею ніж корекція біоревіталізантами. Це ще одна перевага методики.

Окремої уваги заслуговує мезотерапія волосся

Це дієвий метод відновлення росту волосся у терапії алопецій, порідіння, лупи та себореї. Варто зауважити, що мезотерапія для волосся – це додатковий, допоміжний інструмент для прискорення результативності основної терапії. Механізм активного впливу полягає у:

  • Стимуляції bulge-зони фолікула волосся;
  • Відновлення WNT-сигналу росту волосся;
  • Активації ангіогенезу, а значить, достатнього живлення цибулин;
  • Блокування ряду сполук, що прискорюють випадіння – DKK-1 або ММР2.

Крім того, такі препарати містять у собі комплекси з вітамінами, мінералами, стимулюючими агентами – бустери стовбурових клітин рослинного походження, амінокислоти, пептиди, полінуклеотиди та інші.

Активний вплив на фолікул волосся важливий також у мезотерапії брів або бороди, що актуально чоловікам.

Як обрати препарати?

Складним але важливим кроком у практиці спеціалістів є вибір палітри препаратів для проведення процедури. Мезопрепарати повинні відповідати критеріям: бути сертифікованими, безпечними, вироблятись згідно стандартам якості, випускатись стерильними з дотриманням правил зберігання та транспортування. Найкращий та простий спосіб довіритись офіційним дистриб’юторам та виробникам, які мають профіль довіри та репутацію.

Косметологічні ін’єкції таких препаратів можуть проводити тільки спеціалісти з медичною освітою – лікарі та за призначенням лікаря – медичні сестри, фельдшери, акушери, що мають середню медичну освіту.

Бренд з відомим ім’ям Pluryal має широкий портфель мезотерапевтичних препаратів серії Mesoline Pluryal. Сюди входять 10 високоактивних стерильних сироваток для роботи зі шкірою обличчя, тіла та волосся. Умовно, можна розділити препарати портфелю на:

  • Anti-age мезопрепарати;
  • Депігментуючі препарати, що вирівнюють тон та колір шкіри;
  • Антиоксидантний догляд;
  • Препарати для росту волосся;
  • Терапія проблемної шкіри;
  • Ліполітики та дренажні препарати.

Таким чином, один бренд може закрити усі потреби пацієнтів, які зустрічаються у кабінеті лікаря-косметолога. Допомогти сформувати свій індивідуальний портфель мезопрепаратів для обличчя, ознайомитись з результатами мезотерапії обличчя до та після або поспілкуватись з колегами та почути відгуки о мезотерапії волосся можна у офіційного представника ANK Aesthetic Group на семінарах та сторінках соцмереж.