Glycolic acid у сучасних пілінг-системах: про що варто згадати?

У косметологічній практиці, хімічний пілінг - це легка процедура, що дає швидкий результат оновлення шкіри, стимуляції та регуляції клітинних процесів. Вплив на шкіру за допомогою хімічних агентів з пошкоджуючою дією – це негативна стимуляція або стресовий чинник, який активує каскад необхідних нам процесів.

ГЛІКОЛЕВА КИСЛОТА – ЩО МИ ЗНАЄМО?

Кислоти, які використовують спеціалісти відносяться до різних груп, в залежності від своєї хімічної будови:

  • AHA-кислоти (альфа-гідрокси кислоти) або фруктові кислоти – гліколева, молочна, мигдальна, винна, лимонна та яблучна;
  • BHA-кислоти (жиророзчинні) – саліцилова кислота;
  • PHA-кислоти або полі-гідрокси кислоти – лактобіонова кислота та глюконолактон.

Крім того, частина кислот не відноситься до АНА або ВНА кислот, але діють як поверхневі кислоти-ексфоліанти – азелаїнова кислота, ретинол, ТСА-кислота (2-15% або стабілізована) та їх комбіновані системи.

Широкий профіль застосування та висока популярність альфа-гідроксикислот обумовлена їх безпечністю, простотою у підготовці та проведенні процедури, зрозумілим механізмом ексфоліації. Серед них, особливу увагу, заслуговує гліколева кислота. Окрім контрольованого розриву міжклітинних контактів – десмосом, стимулює синтез колагену та глюкозамінгліканів, має антиоксидантну та протизапальну дію.

Отримують гліколеву кислоту з тростинного цукру, винограду або цукрового буряка шляхом каскаду хімічних реакцій. Вона має маленьку молекулярну масу – 76,05 г/моль, завдяки чому легко проходить шкірні бар’єри та потрапляє у глибокі шари шкіри.

Діапазон концентрацій, які застосовуються у дерматологічній та косметологічній практиці – від 20 до 70%. Крім того, на інтенсивність пошкоджуючої дії впливає не тільки концентрація кислоти але й рівень pH. На глибину проникнення та інтенсивність дії гліколевого пілінга також впливає час експозиції на шкірі.

Пілінги з гліколевою кислотою є безпечними, не мають системної дії та місцевих ускладнень але варто проводити їх нейтралізацію, з метою припинення подальшого закислення шкіри та надмірної ексфоліації. З цією метою використовують лужні розчини бікарбонату натрію, фіз розчин або змивають водою.

Перша згадка практичного застосування гліколевої кислоти датується 1974 роком доктором Юджином Ван Скоттом та Руй Ю, які вивчали її дію у проблемі гіперкератозу, яка супроводжує такий дерматоз, як іхтіоз. У своєму досліджені, лікарі відмітили здатність гліколевої кислоти контролювати процес кератинізації епідермального шару та зменшення сили зчеплення між корнеоцитами. Така дія, безумовно, не тільки сприяє вирівнюванню рельєфу шкіри але й максимально корисна при роботі з пацієнтами, що мають прояви постакне та рубці.

ДІЯ ГЛІКОЛЕВОЇ КИСЛОТИ

Окрім відлущувальної дії, гліколева кислота проявляє ряд інших ефектів:

  • Легка бактерицидна дія, яку вона продемонструвала по відношенню до P.acne у дослідженнях in vitro.
    Ще краща дія була відмічена у відношенні до рубцевих змін та проявів постакне. Про що свідчать дослідження З. Ербагчі та Д. Акчалі. А також, дослідження на пацієнтах з акне III-V фототипу за Фітцпатриком, проведені Гровером та Редду. Останні, показали значне зменшення кількості комедонів, папул та пустул.
  • Протизапальна та фотозахисна дія, що була підтверджена дослідженнями В. Перріконе та Д.Сі ДіНардо, яке вказувало на зменшення еритеми шкіри після нанесення препарату з гліколевою кислотою.
  • Зволожуюча дія. Регуляція процесу десквамації нормалізує синтез компонентів NMF, що, в свою чергу, регулює рівень зволоження поверхневих шарів шкіри. Стимуляція глюкозамінгліканів, зв’язування молекул води та їх транспортування до глибоких шарів шкіри також сприяють гідратації.
  • Антивікова дія, обумовлена стимулюванням гліколевою кислотою проліферації фібробластів, сприяє посиленню синтезу колагену 1 типу.
  • Антиоксидантна дія – знижує вироблення супероксиду та гідроксил радикалу, приймає участь у функціонування В і Т-лімфоцитів.
  • Депігментуюча дія, зменшення проявів мелазми. Досить багато досліджень було проведено у якості порівняння з іншими кислотами та вимірюванням ефективності гліколевої кислоти. Основний механізм – пряме інгібування активності тирозинази без впливу на її вироблення та кількість.

Також, відомо, що гліколева кислота сприяє проникненню ряду інших активних компонентів, у тому числі інших кислот, посилюючи їх дію. Схематично дія альфа-гидрокси кислоти представлена на рис.1

Рис.1 Ефекти гліколевої кислоти

ГОЛІВУДСЬКІ ПІЛІНГИ ВІД ENEOMEY

Такий спектр активної дії та профіль безпечності кислоти, стали вирішальним фактором при створені високоякісних пілінг-систем французькою лабораторією ENEOMEY.

У портфелі компанії представлені 3 три затребуваних напрямки: омолоджуючий, протизапальний та себорегулючий, депігментуючий. Кожна пілінг-система вміщує у собі всі необхідні етапи для легкої роботи та отримання швидкого результату: предпілінгова підготовка, комбінований гліколевий пілінг, нейтралізатор та регенеруючий пост-пілінговий догляд.

Пілінги від ENEOMEY:

  • REJUV PEEL – антивіковий пілінг для корекції проявів фото- та хроностаріння шкіри, стимуляції синтезу колагену та підвищення проліферації фібробластів.
    Склад комбінованого пілінгу представлений гліколевою кислотою 60%, ретинолом 0,5% та феруловою кислотою 0,1%. pH пілінгу ~ 2,2.
  • LUMILIGHT PEEL – меланорегулючий та депігментуючий пілінг з комбінованим складом, який вирішує не тільки питання гіперпігментації але й активний при роботі з фотопошкодженою шкірою, проявами старіння, у тому числі викликаного дією UV-випромінювання. Склад: гліколева кислота 50%, фітинова кислота 5%, мигдальна кислота 3%. Рівень pH ~ 1,7
  • PURIFY MASQUE 25 – вдале поєднання активних компонентів при роботі з проблемною шкірою, схильною до появи висипань або з проявами постакне. Має протизапальну, себорегулючу та порозвужуючу дію, освітлює постзапальну пігментацію. Склад: гліколева кислота 25%, каолін 10 % , гексилрезорцинол 3 %, азелаїнова кислота 2 % – pH ~ 1.8

Курс процедур гліколевого пілінгу може варіюватись від 3 процедур до 4-6 з інтервалом 10-12 днів, в залежності від клінічних проявів естетичних недоліків. Безумовно, з метою закріплення результатів терапії, посилення їх виразності та додаткового захисту шкіри, рекомендовано призначення домашнього догляду. І, лабораторія ENEOMEY розробила портфель продуктів під кожну проблему шкіри, які пролонгують дію професійних пілінгів.

Пілінги ENEOMEY відрізняються комфортністю процедури, відсутністю інтенсивного лущення та затяжного реабілітаційного періоду, швидким та яскравим результатом одразу після процедури.